Freelance Web Tasarımı / Web Arayüz Tasarımı

Web arayüz tasarımları, insanlarla web dünyası arasında etkileşimi mümkün kılmak için vardır. En iyi arayüzler ilham verir, şaşırtır ve web sitesi sahibinin kullanıcıya tanıtmak istediği herşeyi, net ve mükemmelce yansıtabilir.
Web arayüz tasarımları standart yöntemlere uyularak gerçekleştirilir. Kişiye özel farklı tasarımların yanında, kullanıcı dostu görünümler ile hızlı ve anlaşılır bir internet gezintisi yaratmak hedeflenir.

Freelance web tasarımı, son teknoloji kullanılmış, modern web arayüz tasarımlarını; HTML5, CSS3 ve Javascript teknolojisi ile birleştirerek tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmasını sağlayarak ve bunu doğru içerik ile kullanarak, başarılı bir web arayüz çalışması oluşturulur.

Çok güzel görünen bir web sitesi, doğru teknolojilerle kodlanması halinde gerekli verim alınabilir. Arayüz kodlama; web tasarımının en önemli unsurlarından biridir. Oluşması gereken görsel güzelliği sağlamanın yanında, web sitesinin performansı, arama motorları tarafından anlaşılabilirliği, tüm tarayıclarda sorunsuz bir şekilde görüntülenmesi, arayüz kodlamasının ne kadar iyi yapıldığı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle tasarımları hazırlarken, W3C standartlarına uygun, HTML5, CSS3.0 ve JQUERY ile SEO’ya uygun Cross-Browser olarak hazırlamaktayım.

Teknolojide oluşan ilerlemelere paralel olarak gelişen ve sürekli değişecek olan web siteleri, birey ve kurumların vazgeçilmez tanıtım kaynağı olmaya devam edecektir. Freelance çalışan bir webmaster olarak, web arayüz tasarım çalışmalarında, günün trendlerine uygun görsellik sağlayarak uygulamalar yapmaktayım. Bunu yaparken;

Bireyin veya kurumun amacına, tarzına uygun olmasına,
Sitenin sade, anlaşılır ve kullanışlı olmasına,
Renk karmaşasından arınmış olmasına,
Sitenin amacına uygun içeriklerin eklenmiş olmasına,
Kod alt yapısının mümkün olan sadelikte olmasına,
Arama motorlarına uygun tasarlanmış olmasına önem veririm.